2016. november 20., vasárnap

Várható megjelenés 2016. december



Várható megjelenés 2016. december


Várható megjelenés 2016.12.01. Agatha Christie: Karácsonyi krimik

Agatha Christie - Karácsonyi krimikChristie-t karácsonyra! 
Így hirdette az angol kiadója évtizedeken keresztül Agatha Christie új könyvét. Bizonyára nem csak üzleti fogásról volt szó: maga a krimi királynője akart boldog ünnepeket kívánni az olvasóinak egy új könyvvel minden évben. Mert Christie számára a karácsony különösen fontos volt, ami abból is tudható, hogy több regényében és elbeszélésében is az ünnep szolgáltatja a hátteret az eseményekhez. 

Az egyikben Hercule Poirot vidéken tölti a karácsonyt, és az ünnep reggelén holttestet talál a hóban, amely aztán eltűnik... A második történet főhőse szintén Poirot, aki majdnem negyven évvel később megint kénytelen egy vidéki kúriában karácsonyozni, és a herceg ellopott rubinját kell megkeresnie Majd megint csak Poirot következik, és egy gyűlölködő család emlékezetes leírása. A szeretet ünnepén a családfőt holtan találják, és a jelenlevők közül senki sem sajnálja.
Végül azért Miss Marple is kap egy emlékezetes karácsonyi szerepet. Egy vidéki szállodában gyilkosság történik az ünnepek alatt, és csak a szelíd, kék szemű vénkisasszony lát át a gonosztevő mesterkedésén.

Az írónő karácsonyi krimijeit most először gyűjtöttük össze magyarul is egy kötetben.

Várható megjelenés 2016.12.05. Barbara Taylor Bradford: Cavendon szerencséja



Barbara Taylor BRADFORD - Cavendon szerencséjeA nagy gazdasági világválság közepén láttuk utoljára Cavendon Hallt, az Inghamek és a Swannok otthonát. Az elszánt Ingham lányok akkor megesküdtek, hogy sógornőjük, Cecily Swann segítségével megmentik a kastélyt a régi ellenségektől és a váratlan, új veszedelmektől. És sikerül is nekik.

A történelem azonban robog tovább. 1938-ban a német fenyegetés egyre messzebb nyúló árnya vetül még Yorkshire idilli világára is. Kérlelhetetlenül közeleg a második világháború, és az apák nemzedéke után a fiúk bátorságát, hazaszeretetét teszi próbára.

Cavendon szerencséje meddig védheti a lakóit? A dunquerke-i mentőakció, amelyben minden vízre bocsátható angol hajó a francia tengerpartra indult, hogy a csapdába került angol és francia hadsereget megpróbálja megmenteni, London bombázása, a kitelepített gyerekek sorsa, a német ellenállás zsidómentő akciói mind megelevenednek a regény lapjain. És Emma Harte, az Egy gazdag nő felejthetetlen főszereplője is újra felbukkan.






Várható megjelenés 2016.12.05. Amy Ewing: A fehér rózsa (The Jewel-trilógia 2.)




Amy Ewing első könyvének lenyűgöző és megkapó folytatásában Violetnek muszáj szembenéznie félelmeivel, és harcolni az elnyomás, a kegyetlen bánásmód ellen saját magáért, és társaiért.

















Várható megjelenés 2016.12.09. John Corey Whaley: A barátság eleje




Három barát története, akik közül az egyik pánikbeteg. Történetük megrázó és felemelő, megmutatja, mit jelent az igaz barátság.


















Várható megjelenés 2016.12.09. Ruta Sepetys: Tengerbe veszett könnyek




A ​​háború a végéhez közeledik Kelet-Poroszországban. Több ezer kétségbeesett menekült igyekszik a szabadság felé. Viszik magukkal a szenvedés és megpróbáltatás terhét, remélve, hogy egy jobb élet vár rájuk. De vannak páran, akik rejtegetnek valamit… 
Három élet, három sors keresztezi egymást: Joanáé, a szép és segítőkész litván nővéré, aki súlyos bűntudattal küzd; Floriané, a titokzatos fiatalemberé, aki mindenáron szeretné eltitkolni valódi kilétét, és Emiliáé, a várandós lengyel lányé. Egyetlen közös van bennük: menekülniük kell. Joana, Florian és Emilia úti célja a kikötő, ahol a Wilhelm Gustloff hajóra akarnak feljutni, amely civileket és sebesült katonákat menekít a front elől. A biztonság felé megtett minden lépéssel egyre erősebbek, bátrabbak és egyre jobban bíznak egymásban. A szerelem, az összetartozás és az emberség érzéseibe kapaszkodnak. De ezzel együtt egyre sebezhetőbbé is válnak. 
Már úgy tűnik, hogy közel járnak a szabadsághoz, amikor megtörténik a tragédia. Nem számít sem nemzetiségi hovatartozás, sem kultúra, sem rang; a fedélzeten lévő mind a tízezer embernek – felnőtteknek, gyerekeknek – ugyanazért kell harcolni: a túlélésért.





Várható megjelenés 2016.12.14. Kerry Drewery : Cell 7




A történet egy gyilkossági tárgyalás részleteibe enged betekintést. Az egészet nyomon követheti a lakosság, mint valóságshow-t, és az ítélet az ő szavazataik alapján születik majd meg…





















2016. november 7., hétfő

Georges Simenon: Madame Maigret barátnője

Miközben Madame Maigret fogorvosa kertjének padján egy bájos ifjú hölggyel barátkozik, a bűnügyi rendőrség egy párizsi könyvkötő műhelyének kazánjában két emberi fogat talál. A szálak végül most is összeérnek.



A regény 1949-ben íródott és azóta is újra és újra kiadják szerte a világon, mindez pedig nem lehet véletlen, így muszáj volt utána járnom Maigret sikerének.

Maigret-vel még igen gyerekcipőben jár az ismeretségünk és úgy érzem egy remek rész akadt a kezembe. 

A történet szerint a rendőrség tudomást szerez arról, hogy a párizsi köztiszteletben álló könyvkötő műhelyében egy holttestet égetettek el, mely a vizsgálat során bebizonyosodni látszik, mivel két fogat is találnak a hamuban és rejtélyes események sora támasztja alá látszólag a könyvkötő bűnösségét. Szerencsére akadnak minden lében kanál tanúk, köztük a házmester is, így Maigret-nek fel van dobva a labda. Viszont szerencséje van, mert a felesége éppen fogorvoshoz jár és míg a sorára vár egy parkban megismerkedik az esemény egyik kulcsfigurájával és ezáltal akarva akaratlanul is segítséget nyújt a férjének az ügy felgöngyölítése során.

Nagyon érdekesnek találom a történetvezetést, tetszett a nyomozás és Maigret karaktere is nagyon kidolgozott. Szerettem azt a kissé felsőbbséges, de ugyanakkor apáskodó hozzáállást, amit a beosztottak felé tanúsított. A feleségét viszont úgy gondolom nem becsüli meg eléggé és többször éreztem azt, hogy szegény asszonyt vajon mi tartja a fazekak és Maigret mellett. 
Nagyon örültem, hogy Madame Maigret teret kapott ebben a regénybe és kiléphetett a számára kijelölt elfogadó háziasszony szerepköréből és igencsak hasznos láncszemmé válhatott a nyomozás során. Emellett a logikáját és a rátermettségét is bizonyította, személy szerint szimpatizáltam Madame Maigret-vel és örülnék, ha sikerülne még olyan történetet olvasnom, ahol térhez jut, bár azt nem tudom, hogy van-e több ilyen rész is. 

A krimi része nekem tetszett, bár néha oda kellett figyelni, hogy ne kuszálódjanak össze a szálak, de nagyon élveztem és egy csipet, a korra jellemző francia életérzés is átjött. Kellemes volt érezni az 1950-es évek Franciaországának hangulatát, hogy milyen módon nyomoztak akkoriban, amikor még nem léteztek a modern kor csodái, mely nélkül ma már elképzelhetetlen lenne egy-egy nyomozás. Akkoriban még leginkább a kapcsolatrendszer és a furfangosság volt célravezető, a nyomozás pedig nem egy előre megírt és szigorú koreográfiát követett, akkoriban még sokkal spontánabb keretek között nyomoztak és sokkal nagyobb "játszóterük" volt a nyomozóknak is. Személy szerint ezzel a régimódi nyomozással nagyon is tudtam azonosulni, mert üdítően hatott az éles eltérése a mai krimiknél bevett szokásoktól, az ultramodern technológiáktól és felpörgött cselekménytől, így ez a lassabb mederben folyó, de élvezetes nyomozás nekem pozitív élmény volt.

A regényt és Maigret karakterét mindenképpen a halhatatlan kategóriába sorolnám, hiszen még itt a 21. században is szórakoztató tudott maradni. A lapokon pergett a nyomozás és folyt a sör, szinte érezhetővé vált az 1950-es évek Párizsának hangulata, engem pedig szó szerint elbódított és megvett magának a történet. 

Extra

Külföldi borítók:

87812896472843167440399780531171413512476


2016. november 3., csütörtök

M.C. Beaton: Hamish Macbeth és a szívek háborúja

Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz!
Hamish Macbeth őrmesternek felhívják a figyelmét egy különös jövevényre, aki a szomszéd faluba költözött be. Az elbűvölően jóképű, gazdag fiatalember jócskán ki is használja természet adta adottságait: sorra csábítja el a középkorú nőket, akik a hegyek között megbújó, világvégi faluban boldogan omlanak az angol Adonisz karjaiba. A férfi azonban nem számol azzal, hogy a skót Felföld mocsaras kis szegletében milyen könnyen elszabadulnak az indulatok, és hogy játékának súlyos következményei lehetnek. Hamish Macbeth bűntényt szimatol a levegőben, s bár a felbőszült férjek és egymásra féltékenykedő asszonyok kavalkádja nem segíti a tisztánlátását, az események végül megérzéseit igazolják. Miközben a szépséges idegen Hamish menyasszonyával, Priscillával is kikezd, az őrmester egyre inkább megcsömörlik a lány tisztaságmániájától, örökös rendezkedésétől, na meg tartózkodásától, ami megkeseríti a kapcsolatukat. Hamish végül határozott lépésre szánja el magát… Cselekményleírás vége!

Képtalálat a következőre: „hamish macbeth picture”Hamish Macbeth és a szívek háborújával elérkeztünk a sorozat 10. részéhez. A regény 1994-ben jelent meg és sajnos csak több, mint kettő évtized késéssel jutott el hozzánk, magyar olvasókhoz. Emiatt a késés miatt érezhetjük úgy néha, hogy nem minden szempontból aktuális és a kornak megfelelő a történet, de ezen felül tudunk kerekedni azzal, hogy a történet az eldugott skót Felföldön játszódik, ahol talán még mindig egy viszonylag lassabb életstílust követnek az emberek.

Már-már megszokott ismerősként üdvözölhettem a vörös hajú, kicsit csetlő-botló felföldi zsarut, Hamish Macbethet. Ez valahogy adott egyfajta biztonságérzetet, mert nagyjából tudtam, hogy a karakterben nem fogok csalódni, hiszen az előző részekben már a szívemhez nőtt. Annak ellenére, hogy vannak olyan negatív tulajdonságai amelyeket én magam a való életben nehezen tudok tolerálni, úgy mint lustaság, nemtörődömség, enyhe fokú letargia és a fejlődésre való hajlam hiánya Hamishnak azonban ezt el tudom nézni, mivel ettől lesz a karakter olyan ízig-vérig felföldi. 

Szerettem ahogy a mostani történet Drimbe, a sivár, sötét, gótikus és mocsárral övezett kis faluba helyeződik, ahol egy adonisz zavarja meg a falucska lakóit, a nőket elkábítja, a férfiakat pedig felbosszantja. Nem is csoda, hogy megtörténik a gyilkosság, sőt talán kettős gyilkosság és Hamishra hárul a feladat, hogy felderítse a bűntettet, amely talán meg sem történt. Szedi a horgászbotját és Prischillát majd elkezdni a szálak kibogozását, természetesen csakis a maga furcsa módján.

Nagyon jó volt Hamish és Priscilla vívódása, ahogy a se veled, se nélküled játékot űzik, közben tűz és víz a két karakter. Talán a szerelmi szálnál is érezni lehetett a 20 év időbeni lemaradást, mert nem egy tipikus 21. századi probléma miatt kerülnek válaszút elé a szereplők. Úgy éreztem Hamish végre egy picit a talpára állt minden tekintetben, ezt mindenképpen pozitívnak tartottam.

Képtalálat a következőre: „scottish highland picture”

A krimi szál sem volt rossz, egyedül a befejezés volt számomra kicsit elkapkodott, amit nagyon sajnálok, mert egyébként ez volt idáig a legjobb rész és még a csattanó is poénos volt. 
Nekem most valóban átjött a skót Felföld sava-borsa, szerettem olvasni és a megszokott kikapcsolódást nyújtotta.

Extra 

Külföldi borítók:

2412765953996371329119132176464843

2016. november 1., kedd

Októberi összegzés

Viszlát október!


Szuper gyorsan elrepült október (is), a jó időt kihasználva még voltunk Piros Lábos fesztiválon Szigetmonostoron, majd voltunk szombaton dolgozni (tudom mindenki más is) és emellett a lakás is megkapta Halloween díszítését. Személy szerint szeretem a gyönyörű narancssárga tököket, a boszorkányokat és a fekete macskákat, mint díszítés, ezért nem idegenkedem attól sem, hogy kirakjam a lakás és a kert számos pontjára ezeket a jópofa vidám dekorációkat. Emellett az október már a gyertyákról és teázásról is szólt, mostanában az édes narancs, a csokoládé került előtérbe, mint illat, a teázásnál pedig a jázminos zöld teát részesítem előnyben.

Moly

Sikeresen teljesítettem a Molyon az egyik legszuperebb kihívást. Légy Te is Sherlock Holmes VOL. 7.!
Emiatt nagyon büszke vagyok magamra, mert nem volt könnyű a kihívás és igényelt némi kutatómunkát is, de végül összejött és lett egy ilyen csini Sherlock kitüntetésem.


Beszerzések


A beszerzések terén recenzióra érkezett Gregus Gábortól a Pillanatnyi elmezavar, ami valójában egy fantasy, de számomra merőben újszerű és terjedelmes volt ezáltal az olvasást sem lehet elkapkodni, mivel rá kell hangolódni a témára és elárulom, hogy kizárólag ráhangolódás után tudunk belépni a furcsa és kicsit bizarr világba, ahol semmi sem az aminek látszik.  Jane Shemilt Légszomj című krimije egy hirtelen vásárlás következménye, mivel a fülszöveg alapján pont egy olyan könyvnek ígérkezik, ami izgalmas és ugyanakkor elgondolkodtató és letaglózó. Emellett az első regényem lesz az írónőtől, így kíváncsian várom a történet alakulását. Mostanában a Navarra trilógiának köszönhetően igencsak rákaptam a spanyol krimikre, így Jordi LLobregat-tól a Vesalius titkát nem tudtam kihagyni, ráadásul a borítója is eszméletlen. M.C. Beaton-t nem kell magyarázni, nagy rajongója vagyok az írónőnek, ezért már nagyon vártam a friss Hamish részt.


v

Olvasások

Az olvasások a fentiek miatt kicsit háttérbe szorultak, de azért teljesen természetesen nem feledkeztem meg a könyvekről sem, de igazából igyekeztem úgy válogatni, hogy olyan kötetekhez nyúljak, amelyek témája közel áll a szívemhez, vagy éppen könnyedebb olvasmánynak minősülnek. Amennyiben jól számolom azért 8,5 könyvet sikerült befejeznem októberben, ami nézőpontom szerint nagyon is jó, sőt két regény erejéig a VCS. listámat is apasztottam.
Dolores Redondo Navarra trilógiájának II. kötete nem a könnyedebb kategória, de tipikusan olyan sorozat, amely húz magához és muszáj folytatni, mert lebilincsel és a gyönyörű navarrai táj leírásával még inkább olvasásra ösztönöz.
Helen Simonson Pettigrew őrnagy utolsó csatája igazi angol környezetbe repített és kicsit átérezhettem az angol lovagiasságot, valójában élvezetes olvasmány volt, annak ellenére, hogy a történések annyira nem ragadtak magukkal, de kárpótolt a vidéki Anglia.
Tóth Gábor Ákos A világ közepén egy kis Provence-t varázsolt a Balatonra, nagyon szeretem ezt a trilógiát is, mert humoros, bájos és nagyon mediterrán, ráadásul ismerős tájakon.
Haladtam a VCS-re betervezett könyvekkel, Pettigrew őrnagy után Jessica Brockmole Levelek Sky szigetéről című regényét olvastam el, melyhez kellő inspirációt nyújtott katacita bejegyzése. A regény egyébként csillagos ötösre vizsgázott nálam és Sky szigete felkerült a bakancslistámra.
Végül sikerült befejeznem a Pillanatnyi elmezavart, mert sokkal gyorsabban haladtam vele, mint ahogy számoltam, sőt már értékeltem is.
M.C. Beaton rajongóként kötelező friss beszerzés és olvasás volt Hamish Macbeth újabb szív zűrjei. Ki merem jelenteni, hogy Hamish lassan közelebb áll hozzám, mint Agatha Raisin. A Molyon egy rövid szösszenetet már írtam is, azt viszont még nem tudom, hogy lesz-e bővebb értékelés Hamisról.
Az utolsó pillanatban, de sikerült befejeznem és értékelést írnom, a Mini-Könyvklub aktuális olvasmányáról, Jo Nesbø: A fiú című krimijéről. Böszörményi Gyula Beretva és tőr szösszenete pedig jó tett a lelkemnek, még akkor is, ha csak ilyen rövidkére sikerült, ezért lett 8,5 könyv az olvasásom, mert azért 88 oldalt mégsem mertem egy egésznek számolni. George Simonson Madame Maigret barátnője egy igazán remek krimi, ami az '50-es években játszódik Párizsban, az értékelés a héten érkezik is. 




Novemberi tervek


A Gyilkosság Mezopotámiában A.C. regény újraolvasását tervezem a Mini könyvklub keretében, majd az októberben beszerzésre került Légszomj című regényt szeretném megismerni és végül, de nem utolsó sorban Vesalius titkára is nagyon kíváncsi vagyok. Szeretném befejezni a Gonosz pályát, ami eddig a három rész közül kimagaslóan viszi a pálmát. A Mostohák (Fredrika Bergman I.) pedig egy izgalmas kriminek ígérkezik, ráadásul skandináv, de remélem kicsit más lesz, mint A fiú. Ami ezen felül felkerül majd a listámra annak csak örülni fogok.


A többiek októbere:

Nita
Mariann
Dóri
Nancy
AniTiger
katacita
PuPilla
Nikkincs
 

Könyvlelő Published @ 2014 by Ipietoon