2015. június 28., vasárnap

Júniusi beszerzések

A technika ördöge (vagyis  én) közbeszólt, mert rosszul ütemeztem a bejegyzést... Azonban, ha már így alakult inkább közzé is teszem, mivel a hónapra már nem is tervezek több beszerzést. 
A könyvfesztiválra nem jutottam el, ezért inkább cseréltem és rendeltem, nem kevés könyvet. Így elnézve szép kis lista, jönnek majd a strandra és a kertbe, már alig várom.

… István: Lottón nyertemNicola Marsh – Tawny Weber: Szerelem a múzeumban / Kézikönyv csajoknakSusan Mallery: Egy falat csokoládéSusan Mallery: Egy csepp mézVavyan Fable: MesemaratonAnita Gayn: Sütilány

2015. június 27., szombat

Várható megjelenés 2015 július



Várható megjelenés 2015. július




Várható megjelenés 2015.07.01.: Marc Pastor - Barcelona árnyai



Marc Pastor - Barcelona árnyaiBarcelona utcáit egy rém tartja rettegésben. Gyerekek tűnnek el nyomtalanul a koszos és sötét sikátorokban. Talán maga az ördög bújik meg az árnyak között, ő csábítja magához az ártatlanokat.
A rendőrség tehetetlen és közömbös. Moisés Corvo felügyelő azonban eltökéli, hogy véget vet a gaztetteknek, és megbüntetni elkövetőjüket. Nyomozása nemcsak versenyfutás az idővel, de valóságos ördögűzés is: végig kell járnia a katalán főváros nyomornegyedeit, luxusbordélyait, a fényűző kaszinók és gyomorforgató kanálisok világát.

Amikor a valóság napvilágra kerül..., az mindennél elborzasztóbb.

Mark Pastor elismert bűnügyi szakértő, több sikerkönyv szerzője. A Barcelona árnyai megtörtént eseményeken alapul, a benne megidézett sorozatgyilkos valódi kiléte és motivációja a mai napig izgalomban tartja a közvéleményt. Kritikusai szerint Pastor regénye a Helyszínelők és a Hasfelmetsző találkozása Barcelonában.



Várható megjelenés 2015.07.01.: Jennifer Probst - Keresd a tökéletest




Az egyre népszerűbb házasságközvetítő remekül működik Verilyben, és Kennedy Ash hihetetlenül eredményesen végzi munkáját. Álomrandikat szervez, keze között még a legfélénkebb ügyfelek is kivirulnak, és sosem retten vissza a nehézségektől még akkor sem, amikor jelentkezik nála Nate Ellison Raymond Dunkle, aki atomtudós és mérhetetlenül ellenszenves ember. Kennedy megfogadja, hogy átformálja ezt a szörnyeteget, és a férfiból lesz a legjobb parti Verilyben. Bár Kennedy magabiztosságot és szexuális vonzerőt sugároz, zavaros múltja miatt tele van bizonytalansággal. Amikor rájön, hogy benne és Nate-ben rengeteg a közös, és tökéletes párt alkothatnának, vajon képes-e hallgatni a szívére? Vagy félelmei miatt a partvonalra kényszerül, és onnan kell figyelnie, hogy Nate megtalálja a szerelmet valaki mással?




Várható megjelenés 2015.07.03.: Colleen Hoover - Reményvesztett


"Colleen Hoover, New York Times sikerlistás szerző valósággal megbabonázta olvasóit a Hopeless-szel. A történet egy hányatott sorsú lányról, Skyról szól, aki összetalálkozik rég elvesztett gyermekkori barátjával, Dean Holderrel. A fiú segít a sokkoló családi múlt feltárásában, így Sky végre elcsitíthatja magában a mély sebet hagyó emlékeket és érzéseket.A Hopeless Sky szemszögéből mutatta be az eseményeket, a Losing Hope pedig bepillantást enged Dean Holder történetébe, akit régóta kísért a kislány elvesztése. Úgy érzi, kudarcot vallott, amiért nem tudta őt megmenteni. Holder életét beárnyékolja a megbánás és a bűntudat. Sohasem hagyott fel Sky keresésével, mert úgy érzi: ha megtalálná, tovább tudna lépni végre. Arra viszont nem számított, hogy a találkozás pillanata még kínzóbb fájdalmat hoz.
Holder a Losing Hope-ban meséli el, hogy a tizenhárom évvel korábbi események miként hatottak az ő és családja életére, s hogyan lett magányos küldetés számára a lány megmentése. A végleges gyógyulást azonban csak a Sky iránt érzett szerelem hozhatja el...


Várható megjelenés 2015.07.03.: Richard Castle - Dermesztő hőség



A New York-i rendőrség gyilkossági nyomozója, Nikki Heat egy azonosítatlan, halálra késelt nőt talál legújabb gyilkossági helyszínén, akit egy bőröndbe tuszkolva hagytak Manhattan utcáin. Nikki teljesen megdöbben, mikor rájön, hogy ez a gyilkosság saját édesanyja megoldatlan halálához köthető. Oldalán szerelmével és partnerével, a menő újságíró Jameson Rookal, Heat mindent megtesz, hogy megoldja a bőröndbe rejtett holttest ügyét, miközben anyja rejtélyes múltjával is szembe kell néznie.Miközben folyamatos veszéllyel néz szembe, ahogy valaki az ő életére is tör, Nikki fájdalmas családi titkokra derít fényt, felfedi anyja titkos életét, és saját múltját is újra kell értékelnie. Küldetése Manhattan sikátoraiból Párizs sugárútjaira vezérli Nikkit és Rookot, hogy elkapjanak egy könyörtelen gyilkost. De vajon most, hogy édesanyja esete váratlanul is előtérbe került, képes lesz-e Nikki megoldani azt a sötét rejtélyt, ami már egy évtizede kísérti?




Várható megjelenés 2015.07.15.: Maya Banks - Rajongás (Mámor trilógia 2. )




Három vonzó, gazdag, sikeres férfi, akik igazán egyben hasonlóak: a féktelen erotikus szenvedély irányítja életüket. Az ő történetük szálait gombolyítja, szövi rafináltan tovább Maya Banks a romantikus – erotikus irodalom népszerű szerzője.

A második kötetnek Jace a főszereplője. Jace, Gabe és Ash nem csak barátok és üzlettársak, de még a nők is közösek az életükben. Aztán feltűnik a színen Bethany, és ettől kezdve sok minden megváltozik. Jace eddig ismeretlen érzéseket fedez fel magában, idővel kötődni kezd a különleges lányhoz. Eleinte nem szívesen ismeri be, de soha nem tapasztalt kínokat okoz számára a mardosó féltékenység. És többé nem akar osztozni Bethanyn senkivel. Végül kész hátat fordítani akár a legjobb barátjának is, ha az a tét, hogy a lány egyedül az övé lehessen…

A műfaj kedvelői most sem nem fognak csalódni, hiszen a fantáziadús erotika és a férfi-női természet mélységes ismerete jellemzi a trilógia második darabját is.




Várható megjelenés 2015.07.28.: Nicholas Sparks - Eltékozolt évek


Wilson Lewis egy átlagos augusztusi napon, miután hazaért a munkából, mit sem értve figyeli felesége csalódott arcát. Hiába próbálkozik: talán fodrásznál volt az asszony, talán valami felbosszantotta; nem jön rá, mi lehet az oka. És azt sem tudja mire vélni, amikor lefekvéskor Jane sírva fakad.Wilson megfeledkezett a házassági évfordulójukról. A huszonkilencedikről.
És ezzel egy olyan úton találja magát, ahol azelőtt még nem járt, az első tétova lépéseket újabbak követik; a tét a házassága. Ahogy végiggondolja eddigi életüket, látja a küzdelmes éveket, az otthonteremtés, a gyereknevelés nehézségeit, a szükségszerű eltávolodásukat, de felrémlik előtte a kezdet is, amikor a zuhogó esőben belefeledkezve gyönyörködött a majd harminc évvel ezelőtti Jane arcában. Wilson talán már nem is emlékszik, hogyan kell egy nő szívét meghódítani, de most, ha meg akarja menteni a házasságát, nincs más választása.
Nicholas Sparks megható regényében ismét a szerelem mindenhatóságáról ír - a Szerelmünk lapjai című könyvéből ismert Noah Calhoun és családja életét továbbszőve -, arról, hogy ha igazán akarjuk, sosem késő megváltoztatnunk a sorsunkat.

2015. június 23., kedd

Ezeknek örültem az elmúlt héten





♥ elmúlt a hőség ♥ lett egy macsekunk, Napóleon, ♥ Aquaworld ♥ csúszdák ♥ Jane Austen ♥ nyári nyaralás tervezgetése ♥ Zorb, vízen járó labda ♥ jó könyvek ♥ finom ételek 









ui: Jane Austen nem biztos, hogy jó választás egy strandolós, zajos, figyelemelterelős naphoz.

2015. június 21., vasárnap

Jamie Ford: Hotel az édes és keserű sarkán

Jamie Ford nagyszerű regénye, Hotel az Édes és Keserű út sarkán első oldalain Henry Lee az egykor a japán negyed kapujának számító Panama Szálló előtt összeverődött tömegbe botlik Seattle-ben. A szálloda évtizedek óta be volt deszkázva, most azonban új tulajdonosa hihetetlen felfedezést tett: olyan japán családok hátrahagyott holmijára bukkant, akiket a II. világháború alatt összetereltek, és internálótáborba zártak. Az új tulajdonos egy japán napernyőt nyit ki Henry szeme láttára.
Ez az egyszerű látvány az 1940-es évekbe röpíti vissza a férfit, amikor az élete tele volt zűrzavarral és izgalommal, és az apjára emlékezteti, akit teljesen lekötött a Kínában folyó háború és az a cél, hogy a fia amerikaiként nőjön föl. Miközben az előkelő Rainier általános iskolában kap „össztöndíjjat”, ahol a fehér srácok semmibe veszik, Henry megismerkedik Keiko Okabéval, egy kis amerikai japán diáklánnyal. Az elsötétítések, a kijárási tilalom és az FBI rajtaütéseinek káosza közepette Henry és Keiko között szoros barátság – és ártatlan szerelem alakul ki, amely legyőzi óvilágbeli őseik régi keletű előítéleteit. Miután Keikót és családját evakuálás címén begyűjtik és internálótáborba zárják, a lánynak és Henrynek csak az a remény marad, hogy egyszer majd véget ér a háború, és egymásnak tett ígéretüket valóra válthatják.
Negyven év múlva Henry Lee, aki bizonyos benne, hogy a napernyő Keikóé volt, átkutatja a szálló sötét, poros alagsorát az Okabe család holmija és egy rég elveszett tárgy után, amelynek értékét fel sem tudja mérni. A megözvegyült Henry még mindig keresi a hangját, a szavakat, amelyek megmagyarázhatják nacionalista apja tetteit, a szavakat, amelyek áthidalhatják a szakadékot önmaga és modern felfogású amerikai kínai fia között, a szavakat, amelyek segíthetnek abban, hogy szembesüljön sok évvel korábbi döntéseivel.
Az amerikai történelem egyik legellentmondásosabb és legváltozékonyabb időszakában játszódó regény az elkötelezettség és a szűnni nem akaró remény különleges története. Henry és Keiko személyében Jamie Ford felejthetetlen párt alkotott, akik a megbocsátás és az emberi szív erejére tanítják az olvasót.

Jami Ford bemutatkozó regénye nálam sikert aratott, nagyon régen olvastam ilyen döbbenetesen átütő regényt. Talán már most el is mondtam, hogy nálam minden tekintetben kedvenc lett, nem is igazán tudok megemlíteni negatívumot, vagy inkább nem szeretnék, mert annyira jelentéktelen kis hibákról van szó, amik semmit nem vonnak le a regény értékéből. 

Sokáig tartott amíg valamennyire sikerült feldolgozni a könyvben olvasottakat. Be kell vallanom eddig számomra az amerikait történelem és a második világháború ezen része teljesen sötét lyuk volt. El nem tudom mondani azt a döbbenetet, amikor szembesültem azzal, hogy az amerikai nemzetből ennyire hiányzott a tolerancia és az emberség. Amit a japán bevándorlók ellen elkövettek borzasztó lehetett, annak ellenére, hogy a könyv nem taglalta annyira részletesem, de pont elegendő betekintést engedett a japánok és amerikaiak között lévő konfliktusba, hogy teljesen hatalmába kerítse az olvasót. 

Véleményem

Egy gyönyörű történet, amely évtizedeken átívelve mutatja be egy Amerikában élő kínai kisfiú és egy szintén az államokban élő japán kislány eget, földet megrázó barátságát, szerelmét. 
A történet egy első generációs kínai-amerikai kisfiú 50 évét íveli át, az 1986-os évben  induló visszaemlékezései révén ismerjük meg a gyermek Henry mindennapjait az 1940-es évek Amerikájában, pontosabban Seattle-ben.
A történelmet egy 12 éves gyermek szemével láttatja az olvasóval, nagyon szépen megírt történetet ez tele érzelmekkel, tragédiával, emberi kapcsolatokkal és fekete jazz-zel, mert bizony a kínai és japán gyerekek is szerették a jó zenét. Egy percig sem untam, mert a szereplőket rögtön a szívembe zártam, Henry és Keiko két szerethető gyermek, akik próbálnak gyermekkort teremteni abban a kiszolgáltatott helyzetben, amikor a japánokat táborokba zárták az államok különböző részein és a kínai lakosoknak jelvényt  kellet viselniük a ruhájukon csak azért, hogy nehogy japánként elhurcolják őket is. Döbbenet.
A szülő-gyermek alá és fölérendeltség halmozottan megjelenik, mivel Henrynek nincs könnyű dolga a félelemben és szigorban edzett szülei mellett, ennek ellenére igazán karakán kölyök, aki félelmei és a belé táplált életszemlélet ellenére kiáll a saját maga által jónak ítélt nézetek mellett, Keiko mellett.

Az olvasással nagyon gyorsan haladtam, mert annyira kíváncsi voltam arra, hogy mi lesz a történet vége, szurkoltam, hogy a végén minden jóra forduljon, de teljesen más befejezést szánt Henrynek és Keikonak az író, de így is nagyon tetszett a történet vége. A szereplők szinte megelevenedtek a lapokon, annyira valóságosak voltak, és valóban el tudtam képzelni, hogy 1942-ben Seattle-ben létezett egy Hery és egy Keiko,  ez talán mutatja, hogy mennyire valósághűen ábrázolt karakterekkel van dolgunk.

Összegezve

Ez pont egy olyan könyv, amit jó szívvel ajánlok bárkinek olvasásra, mert egy felemelő, szép és ugyanakkor érdekfeszítő történelmi szállal átfogott regény. Csak legekben tudok nyilatkozni a stílusról, a történetről és a könyv által kiváltott érzelmekről. Egy igazi gyöngyszem. Gyönyörű történet az első szerelemről, háborúról, generációs konfliktusról, az emberi gonoszságról, egy életen át tartó hű barátságról és valami még ennél is sokkal mélyebbről jövő jóságról. Egy felejthetetlen élmény ez a regény.
A borító a könyvvel együtt igazi kedvenc lett. 


2015. június 15., hétfő

Ezeknek örültem az elmúlt héten

   

Képtalálat a következőre: „summer vacation picture”

♥ meleg ♥ kerti party ♥ medencézés ♥ lecsó ♥ shakek, smoothie-k a nyár jegyében ♥ jó könyvek ♥ csökkentettem a várólistám, terv szerint haladok vele ♥ futócipő ♥ végre haladok a Kakukkszóval is  ♥ ebben a hónapban is teljesítettem a mini-könyvklub kijelölt könyvét és már írtam is róla ♥ idei első görögdinnye ♥ végre, nyári szünet és jöhetnek a programok ♥ marinált eper, még mindig nagyon finom és egyszerű. Recept: itt

2015. június 12., péntek

Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Rosie és Alex jóban-rosszban kitartanak egymás mellett, és életre szóló szövetséget kötnek az iskola és a felnőttek zord világa ellen. Az izgalmas órai levelezések alatt még nem sejtik, hogy életük következő jó néhány évét is így fogják eltölteni: egymással levelezve… A sors újra és újra elválasztja őket egymástól, hogy próbára tegye barátságukat, kitartásukat és őszinteségüket. A gyerekek komoly felnőtté cseperednek: mindketten dolgoznak, házasodnak, gyereket nevelnek, válnak, de a varázslatos kötelék, amely összeköti őket, életük minden öröme és bánata közepette is megmarad.
Több van-e köztük puszta barátságnál? Ha kapnának egy utolsó lehetőséget, kockára tennének-e mindent az igaz szerelemért?



Mostanában elég sok olyan könyvbe botlottam, ami nem igazán tetszett. Nem tudom, hogy velem van a baj, vagy sok könyv mostanában tényleg nem üti meg a mércét. Egy-egy kivételtől eltekintve a chick-lit-ek nem szórakoztatóak és nem humorosak, legfőképpen pedig nem csöpögnek a romantikától, inkább nyivákolnak, siránkoznak a sokszor béna főszereplők. Most nem azt mondom, hogy az Ahol a szivárvány véget ér egy borzalom volt, de én a sok pozitív vélemény után nem ezt vártam.  


Véleményem

Bevallom, eddig az írónő nem sok vizet zavart az olvasásaim tengerén, még a nevét is csak annyira néztem meg, hogy simán Cecíliának láttam. Legfőképpen azért nem érdekelt, mert még a csapból is ő folyt egy időben, értsd Moly, blogok, sikerlisták stb. 
Most a Mini-könyvklub keretein belül már nem tudtam csak ilyen lazán elmenni a könyv mellet, mivel júniusban Cecelia Ahern, -igen, megtanultam a nevét- volt soron, Az ahol a szivárvány véget ér című regényével.

Nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy egy másfajta chick-lit-tel találkoztam, mint amit vártam. A levélregény alapjain nyugvó e-mail váltások igazán egyedi keretet adtak a történetnek, annak ellenére, hogy az igencsak halovány volt, mindjárt le is írom, hogy miért. 

Volt már olyan érzésetek, hogy valami bűnös dolgot követtek el azzal, hogy meglestek, kilestek valakit? Amennyiben nem, akkor ennek a könyvnek az elolvasásával ne várjatok tovább, mert most pont ilyen érzésetek lesz, és bevallom izgalmas volt. Mondom ezt annak ellenére, hogy a történettől továbbra sem vagyok elszállva, de maga a formátum, ahogy több szereplő magánüzeneteibe beleolvashattam számomra valami újszerű és izgalmas volt. 

A valóságban nem tenném meg, hogy elolvasom más privát beszélgetését, de itt adott volt legálisan a lehetőség, még akkor is ha csak kitalált szereplőkről van szó.
Az a mélység, mint ahogy a könyvön keresztül behatolhattunk idegenek magánszférájába már-már zavarónak tűnhet, de mégsem tudjuk abbahagyni a "leskelődést", a kíváncsiság visz előre.

A történet elég sablonos, gyermekkori barátok nem tudják eldönteni, hogy feladják-e a barátságot egy szorosabb kötelékért, ami nem tudni hova vezetne, az örök szerelemhez, vagy a barátság elvesztéséhez, ezért inkább mindketten majd 40 éven keresztül szenvednek az orrunk előtt.

A regény egy életen keresztül követi Rosie&Alex barátságát és tipródását. Sokszor már én is velük együtt őrlődtem, néha már a fejemet vertem volna a falba, hogy felnőtt emberek nem lehetnek ennyire bugyuták. Hahó, ébresztő! Házasságok, válás, halál, munkahelyek, mind-mind jönnek és mennek, a szereplők pedig eközben nem sokat fejlődnek. Kicsit olyan volt, mintha mindenki megrekedt volna a kezdeti fázisban és továbbra is 5 éves gyerekek maradtak csak éppen felnőtt életet élnek. Valahogy nem jött most annyira össze, hogy gyorsan egy könyvbe besűrítse az írónő több ember felnőtté válását is, akár több generáción keresztül.

Rosie és Alex mellett a családjuk és barátaik velük folytatott levelezéseibe is bepillanthatunk, ami megtöri a köztük lévő enyhén monoton huzavonát. 

Az e-mailek néhol éveket ugranak, ilyenkor csak kapkodtam a fejemet, hogy jó ég ez a gyerek már fel is nőtt? Rosie és Alex már 50 évesek? Mi van? Mi történt az átugrott időben?
Szóval maradtak zavaróan üres részek.
 Egyébként ez a nagy időbeli ugrálás kicsit le is lombozott, mert valahogy mostanában tényleg gyorsan múlik az idő....

Szereplők

 Rosie és Alex bennem nem mozgattak meg olyan érzelmeket, mint ami elvárható lett volna. Az olvasó inkább egy netes kukkolónak érzi magát, mint a történet részesének. Valahogy végig kívülálló maradtam, nem tudtam ezáltal túl sok érzelmet vinni az olvasásba, nem mondom, hogy nem volt egy-egy rész, amikor egy picit ne sajnáltam volna a szereplőket, de nem volt egy nagy érzelmi vihart keltő, vagy éppen romantikus, zsebkendőbe szipogós olvasmány. 

 Rosi és barátnője Ruby beszélgetéseit bevallom néha át is ugrottam, mert annyira nem érdekelt, hogy miről beszélnek és szerintem túl sokat nem is mulasztottam vele, mert a történet továbbra is legfőképpen Alex és Rosie e-mail-jei nyomán haladt.

Külön ki kell emelnem Pina Bettinát, hát ilyen találó nevet, mindig felderültem, amikor megláttam. P.B. a ráaggatott gúnynév ellenére nem volt ellenszenves szereplő, egy alig-alig megjelenő karakter volt csupán, akit még sajnáltam is, hogy Alex így kibabrált vele,  sőt szegény srác még önmagát is alaposan átverte. 

Összegezve

Szerintem kicsit túl volt értékelve a könyv, nem tudom milyen lehet a film, de talán megnézem. El bírom képzelni, hogy ez most egy olyan eset, hogy jobb lett volna előbb a filmet megnézni és úgy elolvasni a könyvet, mert ez most nem jött át. Kíváncsivá tett, hogy ezt a levélregény formát, hogy sikerült filmre vinni.

Az olvasással gyorsan haladtam, mert kíváncsi voltam, hogy lesz-e nagy csavar, vagy valami felkavaró a végén. Nem árulom el, hogy a végül tapsoltam, sírtam, vagy esetleg bosszankodtam-e. ;) Derítsétek ki, mert olvasásra ajánlom a könyvet, attól eltekintve, hogy engem picit idegesített, de ugyanakkor kíváncsivá is tett egyszerre.

Szerettem és utáltam. Bosszantott, hogy két intelligens ember ennyire elvesztegeti az életét és inkább szenved, virágról virágra ugrál és mégsem veszi észre azt, ami nyilvánvaló.  A kivitelezést viszont szerettem, végre valami, ami eltért a szokásostól és mégis működött, nagyon tetszett ez az újszerű levélregény megoldás. Egy kicsit még a sablonos történetet is fel tudta javítani, mert néhol, ahol már éppen azt mondtam volna, hogy elég, akkor jött egy rövidebb e-mail valakitől és ismét felhúzta azt a bizonyos rugót, ami a történéseket mozgatta. 
A mai napig nem tudom eldönteni, hogy nagyon jó, vagy nagyon rossz. Teljesen kiakasztott, de végig  kíváncsi voltam. Néha lelombozódtam, hogy ennyire nem lehet valami unalmas, néha pedig még többet és többet akartam.

Nem egy csöpögős love story, inkább a szomszéd lány szerelmes lett a szomszéd srácba történet. 

Ajánlom mindenkinek, aki egy kis kikapcsolódásra vágyik gyorsan olvasható formában és nem zavarja, hogy néha majd megőrül attól, hogy a szereplők nem látják a fától az erdőt, de mindezt félretéve egy titkos magánszférába találják magukat, mint külső szemlélők.  Nem árt az sem, ha kíváncsi természet a kedves olvasó.



A film szereplői:

Rosie Dunne    Alex Stewart 

2015. június 7., vasárnap

Carole Matthews: Nyári ábrándok- Egy romantikus könyv, amit nem szerettem


Mi van akkor, ha világéletedben többről álmodtál…?
Nell McNamara élete boldog: biztos állása van a helyi falatozóban, kedvese, Olly, imádja, négyéves kislányuk, Petal pedig tündéri, körülötte forog az egész világ. A falatozó renoválásra szorul, Nell pedig azonnal kapva kap az alkalmon, hogy kreativitását kiélje.
Az eredményen felbuzdulva, na meg legdrágább barátainak az unszolására Nell elhatározza, hogy saját vállalkozásba fog. Tüneményes kézitáskákat gyárt, amelyek rövidesen igen-igen kapósak lesznek.
Úgy fest, hogy Nell álmai egy csapásra valóra válnak! Azonban a sikernek ára van, és Nell hamarosan ráébred: rengeteg nehézséggel jár, hogy mindent megtarthasson…
Carole Matthews a Sunday Times bestseller írónője. Tizenkilenc könyve jelent meg eddig. Munkáit húsz nyelvre lefordították, a filmes jogokat Hollywood vette meg
Csupa móka, kacagás és szeretet.
Szívd magadba a napsütést a Nyári ábrándokkal!

Miután elolvastam elég hosszú időnek el kellett telnie, hogy egyáltalán elmondjam róla azt a keveset, amit érzek a könyvvel kapcsolatban. 
Legszívesebben csak pontokba szedném, hogy miért kerülje el mindenki jó messzire ezt az összedobott, borzalmas fordításban megjelent romantikusnak és viccesnek kikiáltott chick lit-et.
Tudjátok mit, ez egy rendkívül rövid nem szerettem a könyvet bejegyzés lesz, mert tényleg annyira nem érdemes írni a könyvről, hogy neki sem állok bővebben kifejteni a véleményemet.

Nem szerettem, mert:


- felszínes, bugyuta a tetszetős borító ellenére
- unalmas történet
- nyivákoló női főszereplő (Nell utáltalak, bocsi, de nem lennénk barátnők)
- borzalmas fordítás, olyan szavakat használt a fordító (meg sem nézem ki volt az), hogy a fülem is ketté állt, csak egy példa: attól koldulnánk. Könyörgöm, ne már!!!
- a házaspár úgy viselkedett, mint két buta gyerek, a pasi alá volt rendelve teljesen a nő akaratának és érdekeinek, legyen az valami jó dolog, vagy éppen képtelenség. Ilyen pár szerintem nincs a való életben, hiába szeretett volna ez a történet közelíteni a mindennapi élethez és szereplőkhöz.
- táskatervező, aki béna táskákat tervez, nulla fantáziával, valamiért mégis bejön neki....
- szerelmi szál -1
- a történet mondanivalója, miszerint - Soha ne add fel! - elveszik az unalomban
- a humor is messze elkerülte a történetet
- a pasiból egy papucsot csinált a történet, Nell viszont ezt ellensúlyozva nem lett egy tökös csaj, hanem egy hanyag, bugyuta anya, akinek hiába van egy helyes kislánya. Petal nem becsüli meg sem a férjét, sem a gyerekét, szóval végig utáltam a női főszereplőt, pedig ez csak ritkán fordul elő. Ezt már említettem, de muszáj újra kihangsúlyoznom
- utáltam, hogy a gyereket Peatlka-nak becézték a könyvben (szerintem csak a magyar változatban), rossz volt olvasni is, pedig egyetlen olyan szereplő volt, akit csíptem, mert egy angyal, képes volt elviselni két ilyen szülőt. 


Összegezve

Csak erős idegzettel és nagyon sok ráérős idővel rendelkező sokat próbált női olvasók figyelmébe ajánlom. 
Vegyük figyelembe, hogy nyugodt lelkiállapotban álljunk neki az olvasásnak, mert a 30-as korosztályt lazán élemedett korosztályként említik, igen picit magamra is vettem. :)

Végül elnézést kérek mindazoktól, akiknek tetszett a történet és a könyvet is szívesen olvasták. A leírtak kizárólag az én szubjektív véleményemet tartalmazták. 



2015. június 4., csütörtök

Májusi beszerzések

Elöljáróban annyit, hogy nem volt egy visszafogott májusom. 
A levelek a bőröndből már elég régóta foglalkoztat, eleve szeretem a családregényeket, de ebben úgy gondolom, hogy még némi titok is lappang. Mindenesetre kíváncsi vagyok rá, így felkerült a polcra.
A selyemhernyó már más kérdés, még olvasom a kakukkszót, de mivel nagyon tetszik, így biztos vagyok benne, hogy nem bírom ki, hogy a második rész is ne gyarapítsa a gyűjteményemet.
Hát igen, A mézeskalács ház azért került hozzám, mert szeretnék új irányba nyitni, mármint ami az olvasásaimat illeti. Jó lesz picit kimozdulni az általam preferált műfajok közül, ezért Svédország felé veszem az irányt és majd meglátjuk mi sül ki belőle, puha, vagy kemény mézeskalács.
Alaska nyomában, nem kérdés már nagyon szeretnék valamit olvasni John Green-től, eddig nem került rá sor, de ezek után nincs kifogásom.
 R. Kelényi Angelikától az Egy hajszálon múlt a Kiadótól érkezett hozzám és már értékeltem is: itt . 
A Let's Kifli szintén a Kiadótól érezett, de ez már a Könyvfalók blog részére, melynek én is egyik szerkesztője vagyok. Még nem olvastam el, de hamarosan sort kerítek rá, mivel mindig is érdekelt, hogy milyen lehet az élet külföldön, ráadásul most apró mozaikokból tehető össze a sok-sok tapasztalat.
A mesés ruhák kalandjai régóta kívánságlistás, most jött el az ideje, hogy elolvassam, legalábbis most ezt érzem.
Végül de nem utolsó sorban az Utazás a végtelenbe egy nagyon nekem való könyvnek tűnik, eddig csak a fülszöveget olvastam és remélem, hogy nem fogok benne csalódni, mert eléggé hirtelen döntés volt. 

Nálam ennyi volt a május, és nálatok?






2015. június 2., kedd

Ezeknek örültem az elmúlt héten











♥ Családi ünnep ♥ eper ♥ Eperfesztivál ♥ napsütés ♥ finom fagylaltok ♥ könyvtározás ♥ hosszú hétvége ♥ remek könyvek ♥ elindult  a befőzés ♥ barátnős, fagyizós, sétálós kikapcsolódás ♥ gyereknap ♥ családi mozizás ♥ végre tudom a könyvtári ügyeimet neten is intézni ♥ 
 

Könyvlelő Published @ 2014 by Ipietoon