Hamish Macbeth őrmesternek felhívják a figyelmét egy
különös jövevényre, aki a szomszéd faluba költözött be. Az elbűvölően jóképű,
gazdag fiatalember jócskán ki is használja természet adta adottságait: sorra
csábítja el a középkorú nőket, akik a hegyek között megbújó, világvégi faluban
boldogan omlanak az angol Adonisz karjaiba. A férfi azonban nem számol azzal,
hogy a skót Felföld mocsaras kis szegletében milyen könnyen elszabadulnak az
indulatok, és hogy játékának súlyos következményei lehetnek. Hamish Macbeth
bűntényt szimatol a levegőben, s bár a felbőszült férjek és egymásra
féltékenykedő asszonyok kavalkádja nem segíti a tisztánlátását, az események
végül megérzéseit igazolják. Miközben a szépséges idegen Hamish
menyasszonyával, Priscillával is kikezd, az őrmester egyre inkább megcsömörlik
a lány tisztaságmániájától, örökös rendezkedésétől, na meg tartózkodásától, ami
megkeseríti a kapcsolatukat. Hamish végül határozott lépésre szánja el magát… Cselekményleírás vége!
Hamish Macbeth és a szívek háborújával elérkeztünk a sorozat 10. részéhez. A regény 1994-ben jelent meg és sajnos csak több, mint kettő évtized késéssel jutott el hozzánk, magyar olvasókhoz. Emiatt a késés miatt érezhetjük úgy néha, hogy nem minden szempontból aktuális és a kornak megfelelő a történet, de ezen felül tudunk kerekedni azzal, hogy a történet az eldugott skót Felföldön játszódik, ahol talán még mindig egy viszonylag lassabb életstílust követnek az emberek.
Már-már megszokott ismerősként üdvözölhettem a vörös hajú, kicsit csetlő-botló felföldi zsarut, Hamish Macbethet. Ez valahogy adott egyfajta biztonságérzetet, mert nagyjából tudtam, hogy a karakterben nem fogok csalódni, hiszen az előző részekben már a szívemhez nőtt. Annak ellenére, hogy vannak olyan negatív tulajdonságai amelyeket én magam a való életben nehezen tudok tolerálni, úgy mint lustaság, nemtörődömség, enyhe fokú letargia és a fejlődésre való hajlam hiánya Hamishnak azonban ezt el tudom nézni, mivel ettől lesz a karakter olyan ízig-vérig felföldi.
Szerettem ahogy a mostani történet Drimbe, a sivár, sötét, gótikus és mocsárral övezett kis faluba helyeződik, ahol egy adonisz zavarja meg a falucska lakóit, a nőket elkábítja, a férfiakat pedig felbosszantja. Nem is csoda, hogy megtörténik a gyilkosság, sőt talán kettős gyilkosság és Hamishra hárul a feladat, hogy felderítse a bűntettet, amely talán meg sem történt. Szedi a horgászbotját és Prischillát majd elkezdni a szálak kibogozását, természetesen csakis a maga furcsa módján.
Nagyon jó volt Hamish és Priscilla vívódása, ahogy a se veled, se nélküled játékot űzik, közben tűz és víz a két karakter. Talán a szerelmi szálnál is érezni lehetett a 20 év időbeni lemaradást, mert nem egy tipikus 21. századi probléma miatt kerülnek válaszút elé a szereplők. Úgy éreztem Hamish végre egy picit a talpára állt minden tekintetben, ezt mindenképpen pozitívnak tartottam.
A krimi szál sem volt rossz, egyedül a befejezés volt számomra kicsit elkapkodott, amit nagyon sajnálok, mert egyébként ez volt idáig a legjobb rész és még a csattanó is poénos volt.
Nekem most valóban átjött a skót Felföld sava-borsa, szerettem olvasni és a megszokott kikapcsolódást nyújtotta.
Extra
Külföldi borítók:
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése